6148 MAIDENSTONE WAY

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604503009

$279 519
Assessed Value
$368 683
Market Value
Annual Tax
$254 519
Taxable Value
Ownership
OwnerMENDOZA, ALFREDO V
Mailing Address6148 MAIDENSTONE WAY PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 400 sq ft
Lot Size9 003 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$56 100
Building Value$312 583
Just (Market) Value$368 683
Assessed Value$279 519
Exemptions-$50 722
Taxable Value$254 519
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $499 000 01