6120 36TH AVE E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 710810227

$845 311
Assessed Value
$923 017
Market Value
Annual Tax
$820 311
Taxable Value
Ownership
OwnerTREJO, JOANNA L
Mailing Address6120 36TH AVE E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area4 219 sq ft
Lot Size105 415 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$157 420
Building Value$765 597
Just (Market) Value$923 017
Assessed Value$845 311
Exemptions-$50 722
Taxable Value$820 311
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $100 11