6027 SALT GRASS ST

BRADENTON, Florida 34210 · Manatee County · Parcel 6147128859

$808 357
Assessed Value
$808 357
Market Value
Annual Tax
$808 357
Taxable Value
Ownership
OwnerMAXCY, COLLEEN S
Mailing Address3225 KEYSTONE ROAD TARPON SPRINGS FL 34688
Property Details
Year Built2024
Living Area2 464 sq ft
Lot Size5 625 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$178 500
Building Value$629 857
Just (Market) Value$808 357
Assessed Value$808 357
Taxable Value$808 357
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $1 155 200 01