6016 9TH STREET CT E

BRADENTON, Florida 34203 · Manatee County · Parcel 5834900002

$124 401
Assessed Value
$189 676
Market Value
Annual Tax
$99 401
Taxable Value
Ownership
OwnerRAMIREZ, BETZAIDA
Mailing Address6016 9TH STREET CT E BRADENTON FL 34203
Property Details
Year Built1959
Living Area936 sq ft
Lot Size12 948 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$44 625
Just (Market) Value$189 676
Assessed Value$124 401
Exemptions-$25 000
Taxable Value$99 401