601 CYPRUS CT

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 5867009059

$45 246
Assessed Value
$66 004
Market Value
Annual Tax
$20 246
Taxable Value
Ownership
OwnerMCCAFFERY, MICHAEL
Mailing Address601 CYPRUS CT BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1977
Living Area880 sq ft
Lot Size4 480 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$35 700
Just (Market) Value$66 004
Assessed Value$45 246
Exemptions-$25 000
Taxable Value$20 246