5910 RED MANGROVE LN

BRADENTON, Florida 34210 · Manatee County · Parcel 6147126009

$846 992
Assessed Value
$846 992
Market Value
Annual Tax
$846 992
Taxable Value
Ownership
OwnerREICHERT, MICHAEL J
Mailing Address8127 37TH AVENUE CIR W BRADENTON FL 34209
Property Details
Year Built2024
Living Area2 614 sq ft
Lot Size6 390 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$178 500
Building Value$668 492
Just (Market) Value$846 992
Assessed Value$846 992
Taxable Value$846 992
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $1 258 200 01