5816 27TH TER E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 692400259

$345 032
Assessed Value
$345 032
Market Value
Annual Tax
$345 032
Taxable Value
Ownership
OwnerDOCKERY, NICOLE LYNN
Mailing Address5816 27TH TER E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 825 sq ft
Lot Size7 700 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 900
Building Value$299 132
Just (Market) Value$345 032
Assessed Value$345 032
Taxable Value$345 032
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $400 400 01
1 de febrero de 2024 $1 016 000 05