5706 10TH ST E

BRADENTON, Florida 34203 · Manatee County · Parcel 5825300154

$149 022
Assessed Value
$258 313
Market Value
Annual Tax
$129 156
Taxable Value
Ownership
OwnerJAYME, ISMAEL R
Mailing Address5706 10TH ST E BRADENTON FL 34203
Property Details
Year Built1979
Living Area1 988 sq ft
Lot Size6 882 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$20 400
Just (Market) Value$258 313
Assessed Value$149 022
Exemptions-$19 866
Taxable Value$129 156