5523 24TH ST W

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6085710009

$193 620
Assessed Value
$290 356
Market Value
Annual Tax
$168 620
Taxable Value
Ownership
OwnerGERKEN, PENNY L
Mailing Address5527 24TH ST W BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1965
Living Area1 882 sq ft
Lot Size21 000 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$68 850
Just (Market) Value$290 356
Assessed Value$193 620
Exemptions-$25 000
Taxable Value$168 620