5418 CASERTA CT

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604539309

$281 711
Assessed Value
$479 156
Market Value
Annual Tax
$256 711
Taxable Value
Ownership
OwnerDORRIS, VIRGINIA A
Mailing Address339 6TH AVE W BRADENTON FL 34205
Property Details
Year Built2024
Living Area2 298 sq ft
Lot Size8 428 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 225
Building Value$403 931
Just (Market) Value$479 156
Assessed Value$281 711
Exemptions-$50 722
Taxable Value$256 711
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2024 $659 500 01