5404 21ST ST W

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6058900009

$270 477
Assessed Value
$349 800
Market Value
Annual Tax
$245 477
Taxable Value
Ownership
OwnerAMERSON, DEBORAH
Mailing Address5404 21ST ST W BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1976
Living Area2 306 sq ft
Lot Size13 254 sq ft
Use Code008
Valuation Breakdown
Land Value$45 900
Just (Market) Value$349 800
Assessed Value$270 477
Exemptions-$25 000
Taxable Value$245 477