5305 ORSELLO ST

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604548059

$582 803
Assessed Value
$582 803
Market Value
Annual Tax
$582 803
Taxable Value
Ownership
OwnerFRERICHS, JOHN MARSHALL
Mailing Address5305 ORSELLO ST PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area3 116 sq ft
Lot Size8 428 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 225
Building Value$507 578
Just (Market) Value$582 803
Assessed Value$582 803
Taxable Value$582 803
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $771 400 01