5229 CASERTA CT

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604541059

$191 628
Assessed Value
$486 816
Market Value
Annual Tax
$166 628
Taxable Value
Ownership
OwnerKENNEDY, RALPH DOUGLAS
Mailing Address5229 CASERTA CT PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 369 sq ft
Lot Size10 387 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$401 816
Just (Market) Value$486 816
Assessed Value$191 628
Exemptions-$50 722
Taxable Value$166 628
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $600 100 01