5225 CASERTA CT

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604541109

$461 694
Assessed Value
$461 694
Market Value
Annual Tax
$461 694
Taxable Value
Ownership
OwnerKAUFMAN, DAVID
Mailing Address5225 CASERTA CT PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 286 sq ft
Lot Size8 035 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$381 794
Just (Market) Value$461 694
Assessed Value$461 694
Taxable Value$461 694
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $575 000 01
1 de abril de 2024 $579 100 01