5204 SAVINO CIR

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604550009

$409 096
Assessed Value
$472 129
Market Value
Annual Tax
$384 096
Taxable Value
Ownership
OwnerLUHOWY, THEODORE WASSIL
Mailing Address5204 SAVINO CIR PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 374 sq ft
Lot Size7 028 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 225
Building Value$396 904
Just (Market) Value$472 129
Assessed Value$409 096
Exemptions-$50 722
Taxable Value$384 096
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $548 700 01