5203 15TH STREET CT E

BRADENTON, Florida 34203 · Manatee County · Parcel 1658000003

$42 101
Assessed Value
$110 293
Market Value
Annual Tax
$17 101
Taxable Value
Ownership
OwnerFRANKART, LESLYE A
Mailing Address5203 15TH STREET CT E BRADENTON FL 34203
Property Details
Year Built1953
Living Area780 sq ft
Lot Size4 500 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$29 963
Just (Market) Value$110 293
Assessed Value$42 101
Exemptions-$25 000
Taxable Value$17 101
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2025 $100 11