5132 CASERTA CT

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604538359

$475 596
Assessed Value
$475 596
Market Value
Annual Tax
$450 596
Taxable Value
Ownership
OwnerKORTHUIS, JOHN TORY
Mailing Address5132 CASERTA CT PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 326 sq ft
Lot Size9 206 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$395 696
Just (Market) Value$475 596
Assessed Value$475 596
Exemptions-$50 722
Taxable Value$450 596
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $690 000 01