5125 CASERTA CT

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604541459

$465 207
Assessed Value
$614 337
Market Value
Annual Tax
$440 207
Taxable Value
Ownership
OwnerSCHUHMANN, ROBERT ANDREW
Mailing Address5125 CASERTA CT PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area3 206 sq ft
Lot Size10 052 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$94 775
Building Value$519 562
Just (Market) Value$614 337
Assessed Value$465 207
Exemptions-$50 722
Taxable Value$440 207
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $749 800 01