5120 CASERTA CT

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604538209

$509 469
Assessed Value
$509 469
Market Value
Annual Tax
$484 469
Taxable Value
Ownership
OwnerWATERS, MELANIE CARTER
Mailing Address5120 CASERTA CT PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 302 sq ft
Lot Size7 675 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$75 225
Building Value$434 244
Just (Market) Value$509 469
Assessed Value$509 469
Exemptions-$50 722
Taxable Value$484 469
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $643 700 03