4927 CASERTA CT

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604541809

$147 575
Assessed Value
$512 148
Market Value
Annual Tax
$122 575
Taxable Value
Ownership
OwnerDUBRULE, JOHN
Mailing Address4927 CASERTA CT PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 359 sq ft
Lot Size12 745 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$114 750
Building Value$397 398
Just (Market) Value$512 148
Assessed Value$147 575
Exemptions-$50 722
Taxable Value$122 575
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de noviembre de 2024 $543 300 01