4920 CASERTA CT

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604537259

$419 939
Assessed Value
$419 939
Market Value
Annual Tax
$394 939
Taxable Value
Ownership
OwnerSNYDER, ANTHONY DEAN
Mailing Address4920 CASERTA CT PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 933 sq ft
Lot Size7 994 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$340 039
Just (Market) Value$419 939
Assessed Value$419 939
Exemptions-$50 722
Taxable Value$394 939
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $548 200 01