3818 112TH ST E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 612302209

$316 030
Assessed Value
$316 030
Market Value
Annual Tax
$291 030
Taxable Value
Ownership
OwnerCORNELL, RANDY AARON
Mailing Address3818 112TH ST E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 806 sq ft
Lot Size7 593 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 925
Building Value$256 105
Just (Market) Value$316 030
Assessed Value$316 030
Exemptions-$50 722
Taxable Value$291 030
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $359 000 01