3706 112TH ST E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 612302959

$211 139
Assessed Value
$393 067
Market Value
Annual Tax
$186 139
Taxable Value
Ownership
OwnerBJORK, BRIAN WILLIAM
Mailing Address3706 112TH ST E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 535 sq ft
Lot Size15 443 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$69 998
Building Value$323 069
Just (Market) Value$393 067
Assessed Value$211 139
Exemptions-$50 722
Taxable Value$186 139
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $409 000 01