2687 89TH STREET CIR E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 631605809

$366 441
Assessed Value
$366 441
Market Value
Annual Tax
$341 441
Taxable Value
Ownership
OwnerHALL, JOHN W
Mailing Address2687 89TH STREET CIR E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 112 sq ft
Lot Size4 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$65 025
Building Value$301 416
Just (Market) Value$366 441
Assessed Value$366 441
Exemptions-$50 722
Taxable Value$341 441
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de agosto de 2024 $365 000 01