2652 89TH STREET CIR E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 631601509

$170 770
Assessed Value
$314 256
Market Value
Annual Tax
$140 770
Taxable Value
Ownership
OwnerMCGAWLEY, THOMAS A
Mailing Address2652 89TH STREET CIR E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 627 sq ft
Lot Size4 800 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 925
Building Value$254 331
Just (Market) Value$314 256
Assessed Value$170 770
Exemptions-$50 722
Taxable Value$140 770
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de junio de 2024 $405 000 01