2592 58TH CIR E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 692403009

$430 399
Assessed Value
$430 399
Market Value
Annual Tax
$430 399
Taxable Value
Ownership
OwnerMAYRON, ADRIAN A
Mailing Address2592 58TH CIR E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 568 sq ft
Lot Size7 905 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$45 900
Building Value$384 499
Just (Market) Value$430 399
Assessed Value$430 399
Taxable Value$430 399
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2025 $452 600 01
1 de abril de 2024 $646 600 05