2539 58TH CIR E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 692400709

$266 467
Assessed Value
$347 333
Market Value
Annual Tax
$241 467
Taxable Value
Ownership
OwnerSTIPPERT, SHELLY MARIE
Mailing Address2539 58TH CIR E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 825 sq ft
Lot Size7 700 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$51 000
Building Value$296 333
Just (Market) Value$347 333
Assessed Value$266 467
Exemptions-$50 722
Taxable Value$241 467
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $407 100 01
1 de febrero de 2024 $1 016 000 05