2215 73RD ST E LOT 338

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 676937006

$43 661
Assessed Value
$49 371
Market Value
Annual Tax
$18 661
Taxable Value
Ownership
OwnerSAMPSON, ERIC A
Mailing Address2215 73RD ST E LOT 338 PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2004
Living Area373 sq ft
Lot Size1 891 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$29 750
Just (Market) Value$49 371
Assessed Value$43 661
Exemptions-$25 000
Taxable Value$18 661