2215 73RD ST E LOT 240

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 676932106

$34 881
Assessed Value
$42 804
Market Value
Annual Tax
$9 881
Taxable Value
Ownership
OwnerTRISKET, BARBARA J
Mailing Address2215 73RD ST E LOT 240 PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built1984
Living Area396 sq ft
Lot Size2 932 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$29 750
Just (Market) Value$42 804
Assessed Value$34 881
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 881