2215 73RD ST E LOT 23

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 676921257

$34 371
Assessed Value
$42 093
Market Value
Annual Tax
$9 371
Taxable Value
Ownership
OwnerKRUMREY, LINDA S
Mailing Address2215 73RD ST E LOT 23 PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built1984
Living Area414 sq ft
Lot Size2 766 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$29 750
Just (Market) Value$42 093
Assessed Value$34 371
Exemptions-$25 000
Taxable Value$9 371