2215 73RD ST E LOT 155

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 676927858

$39 349
Assessed Value
$60 469
Market Value
Annual Tax
$14 349
Taxable Value
Ownership
OwnerDRUMHELLER, WILLIAM ROYALL
Mailing Address2215 73RD ST E 155 PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built1991
Living Area408 sq ft
Lot Size1 747 sq ft
Use Code005
Valuation Breakdown
Land Value$29 750
Just (Market) Value$60 469
Assessed Value$39 349
Exemptions-$25 000
Taxable Value$14 349
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $70 000 01