2108 53RD AVE W

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6042700002

$31 417
Assessed Value
$97 785
Market Value
Annual Tax
$6 417
Taxable Value
Ownership
OwnerROBLEDO, JENELLA
Mailing Address2108 53RD AVE W BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1951
Living Area992 sq ft
Lot Size7 405 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$43 350
Just (Market) Value$97 785
Assessed Value$31 417
Exemptions-$25 000
Taxable Value$6 417