209 BERNARD AVE

SARASOTA, Florida 34243 · Manatee County · Parcel 6794800359

$2 063 364
Assessed Value
$2 279 855
Market Value
Annual Tax
$2 038 364
Taxable Value
Ownership
OwnerYODER, MARK CHRISTOPHER
Mailing Address209 BERNARD AVE SARASOTA FL 34243
Property Details
Year Built2024
Living Area4 799 sq ft
Lot Size25 953 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$409 020
Building Value$1 870 835
Just (Market) Value$2 279 855
Assessed Value$2 063 364
Exemptions-$50 722
Taxable Value$2 038 364