2033 SUNSET DR UNIT E36

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6136700942

$46 176
Assessed Value
$77 350
Market Value
Annual Tax
$21 176
Taxable Value
Ownership
OwnerKLEIN, DAVID L
Mailing Address2033 SUNSET DR UNIT E36 BRADENTON FL 34207
Property Details
Year Built1971
Living Area576 sq ft
Use Code004
Valuation Breakdown
Just (Market) Value$77 350
Assessed Value$46 176
Exemptions-$25 000
Taxable Value$21 176