2016 INDIANA AVE

BRADENTON, Florida 34207 · Manatee County · Parcel 6399500005

$58 623
Assessed Value
$64 954
Market Value
Annual Tax
$33 623
Taxable Value
Ownership
OwnerHALLSWORTH, THOMAS
Mailing AddressPO BOX 5728 BRADENTON FL 34281
Property Details
Year Built1955
Living Area336 sq ft
Lot Size2 396 sq ft
Use Code002
Valuation Breakdown
Land Value$51 000
Just (Market) Value$64 954
Assessed Value$58 623
Exemptions-$25 000
Taxable Value$33 623