18232 CAYO LARGO PL

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 589011459

$1 452 987
Assessed Value
$1 452 987
Market Value
Annual Tax
$1 427 987
Taxable Value
Ownership
OwnerBLAZER, JOSHUA
Mailing Address18232 CAYO LARGO PL BRADENTON FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area4 987 sq ft
Lot Size22 877 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$247 308
Building Value$1 205 679
Just (Market) Value$1 452 987
Assessed Value$1 452 987
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 427 987
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2024 $1 699 900 01