18219 CAYO LARGO PL

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 589011709

$1 079 106
Assessed Value
$1 211 546
Market Value
Annual Tax
$1 054 106
Taxable Value
Ownership
OwnerVALLEJO, PUBLIO H
Mailing Address18219 CAYO LARGO PL BRADENTON FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area4 092 sq ft
Lot Size14 633 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$224 825
Building Value$986 721
Just (Market) Value$1 211 546
Assessed Value$1 079 106
Exemptions-$50 722
Taxable Value$1 054 106
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $1 309 400 01