18215 CAYO LARGO PL

BRADENTON, Florida 34202 · Manatee County · Parcel 589011759

$1 449 860
Assessed Value
$1 449 860
Market Value
Annual Tax
$1 449 860
Taxable Value
Ownership
OwnerLIDDLE, KIRK M
Mailing Address18215 CAYO LARGO PL BRADENTON FL 34202
Property Details
Year Built2024
Living Area5 147 sq ft
Lot Size13 981 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$224 825
Building Value$1 225 035
Just (Market) Value$1 449 860
Assessed Value$1 449 860
Taxable Value$1 449 860
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de julio de 2025 $1 950 000 01
1 de febrero de 2024 $1 744 800 01