11843 ARMADA WAY

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606231559

$308 115
Assessed Value
$308 115
Market Value
Annual Tax
$308 115
Taxable Value
Ownership
OwnerHUYNH, KENNETH
Mailing Address3312 46TH PLAZA E BRADENTON FL 34203
Property Details
Year Built2024
Living Area1 768 sq ft
Lot Size7 580 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$71 400
Building Value$236 715
Just (Market) Value$308 115
Assessed Value$308 115
Taxable Value$308 115
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de febrero de 2025 $379 900 01