11838 MOONSAIL DR

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606291209

$431 858
Assessed Value
$431 858
Market Value
Annual Tax
$401 858
Taxable Value
Ownership
OwnerTHORPE, JAMES HENRY V
Mailing Address11838 MOONSAIL DR PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area3 027 sq ft
Lot Size6 000 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$66 300
Building Value$365 558
Just (Market) Value$431 858
Assessed Value$431 858
Exemptions-$50 722
Taxable Value$401 858
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2024 $490 400 01