11823 ARMADA WAY

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606231309

$153 766
Assessed Value
$322 633
Market Value
Annual Tax
$128 766
Taxable Value
Ownership
OwnerDWYER, SEAN
Mailing Address11823 ARMADA WAY PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 925 sq ft
Lot Size6 042 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$66 300
Building Value$256 333
Just (Market) Value$322 633
Assessed Value$153 766
Exemptions-$50 722
Taxable Value$128 766
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $409 900 01