11733 74TH CIR E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 605305809

$539 934
Assessed Value
$539 934
Market Value
Annual Tax
$539 934
Taxable Value
Ownership
OwnerHAWK, ASHLEY MARIE
Mailing Address11733 74TH CIR E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area3 293 sq ft
Lot Size6 773 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 989
Building Value$479 945
Just (Market) Value$539 934
Assessed Value$539 934
Taxable Value$539 934
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2025 $509 900 01
1 de marzo de 2024 $2 954 100 05