11730 CAPSTAN PL

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606291609

$282 396
Assessed Value
$282 396
Market Value
Annual Tax
$257 396
Taxable Value
Ownership
OwnerHELLER, MATTHEW
Mailing Address11730 CAPSTAN PLACE PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 545 sq ft
Lot Size7 469 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$66 300
Building Value$216 096
Just (Market) Value$282 396
Assessed Value$282 396
Exemptions-$50 722
Taxable Value$257 396
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $337 500 01