11650 74TH CIR E

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 605302909

$156 867
Assessed Value
$352 292
Market Value
Annual Tax
$131 867
Taxable Value
Ownership
OwnerCLARK, FELICIA ANN
Mailing Address11650 74TH CIR E PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area1 832 sq ft
Lot Size8 746 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$59 989
Building Value$292 303
Just (Market) Value$352 292
Assessed Value$156 867
Exemptions-$50 722
Taxable Value$131 867
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de diciembre de 2024 $365 700 01