11512 VIANI TER

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604547559

$326 017
Assessed Value
$465 251
Market Value
Annual Tax
$301 017
Taxable Value
Ownership
OwnerBRINDA, CRAIG ADAM
Mailing Address11512 VIANI TER PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 138 sq ft
Lot Size9 001 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$94 775
Building Value$370 476
Just (Market) Value$465 251
Assessed Value$326 017
Exemptions-$50 722
Taxable Value$301 017
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de septiembre de 2024 $729 900 01