11469 WATERWAY DR

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606262459

$463 092
Assessed Value
$463 092
Market Value
Annual Tax
$463 092
Taxable Value
Ownership
OwnerCUTRUBUS, AMY
Mailing Address11469 WATERWAY DR PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 881 sq ft
Lot Size6 900 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$79 900
Building Value$383 192
Just (Market) Value$463 092
Assessed Value$463 092
Taxable Value$463 092
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de mayo de 2025 $478 400 01
1 de abril de 2024 $10 270 000 05