11430 WATERWAY DR

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606261659

$567 672
Assessed Value
$567 672
Market Value
Annual Tax
$542 672
Taxable Value
Ownership
OwnerWOODS, PATRICIA A
Mailing Address11430 WATERWAY DR PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 508 sq ft
Lot Size11 877 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$95 200
Building Value$472 472
Just (Market) Value$567 672
Assessed Value$567 672
Exemptions-$50 722
Taxable Value$542 672
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de abril de 2024 $810 800 01