11318 SHORELINE TRL

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606267909

$478 130
Assessed Value
$478 130
Market Value
Annual Tax
$453 130
Taxable Value
Ownership
OwnerSHEFFREY, THOMAS L
Mailing Address11318 SHORELINE TRL PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area1 889 sq ft
Lot Size7 975 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$388 030
Just (Market) Value$478 130
Assessed Value$478 130
Exemptions-$50 722
Taxable Value$453 130
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de octubre de 2024 $588 300 01
1 de abril de 2024 $10 270 000 05