11304 OUTRIGGER PL

PARRISH, Florida 34219 · Manatee County · Parcel 606259559

$489 051
Assessed Value
$489 051
Market Value
Annual Tax
$464 051
Taxable Value
Ownership
OwnerREED, CHRISTOPHER J
Mailing Address11304 OUTRIGGER PL PARRISH FL 34219
Property Details
Year Built2024
Living Area2 057 sq ft
Lot Size6 499 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$90 100
Building Value$398 951
Just (Market) Value$489 051
Assessed Value$489 051
Exemptions-$50 722
Taxable Value$464 051
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de enero de 2024 $602 700 01