11217 SEASONS WAY

PALMETTO, Florida 34221 · Manatee County · Parcel 604542209

$538 814
Assessed Value
$538 814
Market Value
Annual Tax
$538 814
Taxable Value
Ownership
OwnerELDER, THOMAS DALE
Mailing Address11217 SEASONS WAY PALMETTO FL 34221
Property Details
Year Built2024
Living Area2 332 sq ft
Lot Size8 788 sq ft
Use Code001
Valuation Breakdown
Land Value$85 000
Building Value$453 814
Just (Market) Value$538 814
Assessed Value$538 814
Taxable Value$538 814
Sale History
DatePriceBuyerDeed
1 de marzo de 2024 $728 500 03